Реклама

ВАРті новини: Кому належить земля під орендованою водоймою?

Чи переходить земельна ділянка під водоймою автоматично її орендарю? 

Agravery.com та Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) проводять спільний проєкт, який має на меті висвітлювати найактуальніші проблеми для аграріїв в умовах сьогодення.

Про це повідомляє Юридично консультаційна служба ГС Всеукраїнська Аграрна Рада.

За інформацією, користування водними об'єктами на умовах оренди передбачено статтею 51 Водного кодексу України (із змінами, внесеними згідно із Законами № 1990-III від 21.09.2000, № 3530-VI від 16.06.2011, № 5456-VI від 16.10.2012; в редакції Закону № 5293-VI від 18.09.2012).

«Так, згідно з ч.3 цієї статті водні об'єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою. А у ч. 4 ст. 51 Водного кодексу України вказано, що водні об'єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства», — йдеться в повідомленні.

Відповідно до ч.11 ст. 51 Водного кодексу України Типова форма договору оренди водних об'єктів затверджується Кабінетом Міністрів України.

29.05.2013 року Постановою КМУ № 420 було затверджено Типовий договір оренди водних об'єктів, згідно з п. 2 якого «об'єктом оренди за цим договором є:

  • вода (водний простір) водного об'єкта, в тому числі рибогосподарської технологічної водойми,
  • земельна ділянка під водним об'єктом.

«Таким чином, водойма надається в оренду разом із земельною ділянкою під нею на підставі єдиного договору оренди, що має відповідати Типовій формі», — пояснюють юристи.



Поділитись

 

Стежте за головними новинами агробізнесу в Україні та світі на Agravery.com , на сторінці Facebook , у Telegram або підпишіться на нашу розсилку, відправивши лист з темою "Розсилка" на [email protected] .

 

Тільки зареєстровані користувачі можуть коментувати

Увійти Зареєструватися

Comments (0)

Реклама

Реклама

Реклама
Реклама