Реклама

ВАРті новини: Чи потрібно 4-й групі ЄП сплачувати податок на землю по договору емфітевзису?

Коментарі

0

Сільськогосподарські підприємства-платники єдиного податку 4 групи в виробничій діяльності часто використовують земельні ділянки на підставі договорів емфітевзису та вирощують на них сільгосппродукцію. Тому, в таких аграріїв виникає питання: чи потрібно господарству сплачувати податок на землю по договору емфітевзису?

Agravery.com та Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) проводять спільний проєкт, який має на меті висвітлювати найактуальніші проблеми для аграріїв в умовах сьогодення.

Про це повідомляє Юридично консультаційна служба Всеукраїнська Аграрна Рада та Lesya Pankratova 

«Згідно з п.2921.1 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. В той же час, відповідно до п.269.1 ПКУ визначено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі», - йдеться в повідомленні.

Також, в п.281.3 ПКУ вказано, що від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Відповідно до ст.1021 Земельного кодексу України право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) виникає на підставі договору між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для таких потреб, відповідно до Цивільного кодексу України.

Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, ЦКУ, Законом України «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі. Зокрема, форму Типового договору оренди землі затверджено постановою КМУ від 03.03.2004 р. № 220.

«Отже, враховуючи все визначене, користування земельною ділянкою на підставі укладеного договору емфітевзису не належить до орендних відносин, а тому право на звільнення від сплати земельного податку на підставі п.281.3 Податкового Кодексу на власника такої земельної ділянки, земельної частки (паю) не поширюється.
Це підтверджують спеціалісти ДФС, які в індивідуальній податкові консультації наголошують, що користування земельною ділянкою на підставі укладеного договору емфітевзису не належить до орендних відносин (ДФС ІПК № 5173/ІПК/21-22-12-04-11 від 10 грудня 2018)», - резюмують юристи.



Поділитись

 

Стежте за головними новинами агробізнесу в Україні та світі на Agravery.com , на сторінці Facebook , у Telegram або підпишіться на нашу розсилку, відправивши лист з темою "Розсилка" на [email protected] .

 

Тільки зареєстровані користувачі можуть коментувати

Увійти Зареєструватися

Comments (0)

Реклама

Реклама

Реклама
Реклама